WorldSkills_Ukraine_2021/WorldSkillsUkrain2021_08.jpg

Протягом грудня відбувся регіональний етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» у компетенціях: «Кібербезпека», «Інтернет речей» і "Мехатроніка" серед учнів 14-16 років.
Вітаємо учнів 9 -10 класів переможців конкурсу «WorldSkills Ukraine»:
-компітенція «Мехатроніка» - Кудін Олександр, Бредун Максим (керівник команди вчитель інформатики Ткаченко Тетяна Віталіївна) – І місце;
-компетенція «Інтернет речей» - Марчук Максим, Шашкін Віктор (керівник команди вчитель інформатики Ткаченко Станіслав Олегович) – ІІІ місце;
-компетенція «Кібербезпека» - Іванов Олександр, Пересипко Олег (керівник команди вчитель інформатики Ткаченко Тетяна Віталіївна) – ІІІ місце.
Оголошено переможців, які проходять на національний етап змагань:
Запорізька область - Олександр Кудін, Максим Бредун - Запорізький технічний ліцей (керівник команди вчитель інформатики Ткаченко Тетяна Віталіївна)

Read more...
 

Master-klas-IoT

Час обирати своє майбутнє! То які спеціальності найбільш потрібні в часи цифрової економіки? Електронщик, механік, програміст чи спеціаліст з комп'ютерних мереж? Завдяки Наталії Петрівні Полякової, доценту кафедри ПЗАС ЗДІА, керівнику та інструктору Мережевої академії Cisco в Запорізькому технічному ліцеї 12 грудня було проведено майстер-клас з IoT в межах проекту Відкрита академія інженерних знань, який пройшов на відмінно. З обладнанням завзято працювали ліцеїсти - майбутня технічна еліта країни. Поки готували обладнання до проведення заходу, встигли долучитися до обговорення правил безпечної поведінки в Інтернеті.

Read more...
 

OL_rob_09122018

9-го грудня у сімейно-розважальному центрі м. Запоріжжя "Дитяча планета" відбувся масштабний Відкритий регіональний турнір з робототехніки «Роботландія». В турнірі прийняли участь учні Запорізького технічного ліцею.
На відміну від тогорічного вдвічі зросла кількість учасників, які представляли 18 закладів освіти. При цьому, окрім учнів Запорізької області позмагатись приїхали команди з міст Києва і Дніпра.
Понад 100 юних програмістів та конструкторів представили своїх роботів на платформах Lego Mindstorms та Arduino.

Read more...

 

startap_01122018

30 листопада - 1 грудня в Запоріжжі у виставковому центрі «Козак-Палац» пройшов перший фестиваль бізнес-ідей «Stаrt-Up Fest».
У програмі гостей форуму була виставка і конкурс стартап-проектів, бізнес-інкубаторів, тренінги та майстер-класи відомих підприємців. Освітню робототехніку Lego, як інструмент STEM-освіти представляв Запорізький технічний ліцей.

Read more...

 

FLL_pole_2018

Ліцеїсти проводять дослідження в області інноваційних освітніх технологій. Командна робота - це серйозна праця, що вимагає чимало зусиль. Учні вивчають науку, технологію, математику на основі конструктора lego Mindstorms Education EV3. Команда "raZOOM" долучилась до роботи з підготовки до Міжнародного фестивалю FIRST LEGO League! Тема сезону «Вперед на орбіту»!

Read more...

 

KMMF2018

Maker Faire – фестиваль технологій, винахідливості та креативності, свято руху “Мейкерів”, який сьогодні проходить у всьому світі. Це мікс науки, IT, ремесел, зустріч технічних ентузіастів будь-якого віку, крафтерів, хоббістів, інженерів, наукових клубів, авторів, художників, студентів.

Read more...

 

Ard2018_02

3-5 січня 2018 року під час тренінгу з робототехніки в технічній студії Makerspace центру "Вікно в Америку" учні ліцею експериментували, реалізовуючи різноманітні проекти на платформі Arduino. Юні програмісти продовжують опановувати робототехніку, досліджують світ науки та технологій з міжнародною програмою FIRST LEGO League.

Read more...

Робототехніка - один з ключових напрямків STEM-освіти

STES-foto.jpg

13 грудня 2017 року на базі Запорізького технічного ліцею відбувся семінар директорів та заступників директорів освітніх закладів Олександрівського району «Впровадження STEM-освіти, спрямованої на розвиток творчої особистості школяра», метою якого було ознайомлення з напрямами впровадження інноваційних технологій STEM-навчання в аспекті розвитку здібностей та інтелектуального саморозвитку особистості учнів.

Фото семінару

Read more...

/STEM_10_11/

9 та 10 листопада 2017 року у місті Київі відбулась знакова подія у розвитку галузі STEM – освіти в Україні – ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «STEM-освіта: стан впровадження та перспективи розвитку», у роботі якої взяли участь понад 250 фахівців із України, Казахстану та Естонії.
Поважне зібрання було присвячене пошуку ефективних підходів та технологічних рішень застосування інноваційних технологій STEM-навчання в аспекті розвитку здібностей учнів і молоді різного віку та вирішенню проблеми інтелектуального саморозвитку особистості дитини.
Прийняла участь у конференції та навчально-практичному семінарі "Методи та інструменти для реалізації STEM-навчання" вчитель інформатики Запорізького технічного ліцею Ткаченко Тетяна Віталіївна.
Основним завданням конференції було вироблення спільної позиції управлінців, науковців, методистів, педагогів-практиків щодо вирішення актуальних проблем сучасного етапу розвитку галузі STEM-освіти та пошук ефективних шляхів впровадження теоретичних засад в освітню практику.

Read more...

Dnepr_16_09_2017

16-17 вересня у м. Дніпро відбувся Фестиваль науки, техніки та сучасних технологій. В межах заходу були проведені майстер-класи; змагання роботів (Lego, Arduino), танків, дронів, кораблів; відбулись різні лекції; запуск великого спінера та багато іншого.
На змаганнях роботів «RoboSumo», «RoboSumoControlled», «Робокегельринг», «RoboLineRace» приймала участь команда "raZOOM" Запорізького технічного ліцею у складі: Шикалов Данило (11 клас), Єрмаков Олександр (11 клас), Моргун Вікторія (10 клас), Пересипко Анастасія (10 клас), Піддубчак Данило (8 клас), Куценко Вероніка (9 клас), Вінярський Олексій (8 клас), Баршацький Кирило (8 клас), керівник команди: Ткаченко Т.В.

Read more...