У 2003 році було здійснено перший набір учнів до 10 класу фізико-математичного профілю. З 2007 року визначився ще один профіль навчання — інформаційно-технологічний.

Діяльність ліцею зосереджена на поліпшенні якості освіти, забезпеченні ефективності функціонування та розвитку профільної освіти, підтримки обдарованості учнів, створенні інтелектуального, творчого, культурного потенціалу України. В ліцеї є всі умови не тільки для отримання ґрунтовних знань з фізики, математики, інформатики, хімії, біології, історії та інших предметів, а й для занять пошуковою, науково-дослідницькою роботою, технічною творчістю.

Для якісною забезпечення такої діяльності педагогічний колектив працює над проблемною темою: «Розвиток дослідницьких здібностей старшокласників у системі “Школа — позашкільний заклад (Мала академія наук)”», тісно співпрацює з Національним центром «Мала академія наук України», Науково-дослідним інститутом НАН України «Кримська астрофізична обсерваторія», центром «Обдарованість» Класичного приватного університету міста Запоріжжя, Запорізьким національним технічним університетом, організовує та проводить літні фізико-математичні, астрономічні школи. На базі ліцею четвертий рік поспіль функціонує філія МАН. З 2009 року на базі ліцею за ініціативи директора центру «Обдарованість», головного редактора єдиного в Україні науково-популярного журналу МАН України «Школа юного вченого», вчителя фізики ліцею С.Ю. Білоус започатковано щорічні Всеукраїнські інтерактивні конкурси «МАН- Юніор» у номінаціях «Технік», «Історик», «Астроном» і «Еколог».

У 2011 році за Всеукраїнським рейтингом шкіл, проведеним журналом «Фокус», ліцей увійшов до складу 50 кращих навчальних закладів України.

З 2012 навчального року ліцей є учасником національного проекту «Відкритий світ». Робота з обдарованими є пріоритетною, про що свідчать перемоги не тільки на всеукраїнських олімпіадах і конкурсах, а й на міжнародних: «Водний світ» у Швейцарії, Міжнародних конференціях юних дослідників «ІСУ5-2012» та «ІСУ5-2013», «ІпїеІ-Тескпо-икгаіпе-2013».

За останні три роки 11 учнів ліцею стали переможцями Всеукраїнських виставок інновацій та науко-технічної творчості «Майбутнє України», юних раціоналізаторів і винахідників «Природа і людина», 12 учнів ліцею удостоєні права отримання стипендії Президента України.

Успіхи ліцеїстів — результат кропіткої праці та самовідданої роботи творчого колективу, у якому три кандидати фізико-матема- тичних наук, автори навчальних програм, науково-популярних книжок, збірників задач, посібників.

Незважаючи на те, що ліцею тільки 10 років, є чим і ким пишатися, є над чим працювати. Колектив не зупиняється на досягнутому, прагне до подальшого розвитку.

   

 


Автор : joomla блоги