* Правила поведінки здобувачів освіти Запорізького технічного ліцею

 

Загальні правила поведінки

 

1. Загальні положення

1.1. Правила поведінки учнів обговорювалися на класних учнівських зборах всіх класів ліцею, засіданнях батьківського комітету, педагогічної ради.

1.2. Час приходу до ліцею за 10-15 хвилин до початку занять. Учень приходить на заняття в вигладженому і зручному одязі, який повинен відповідати віку учня і бути діловим стилем одягу.

1.3. Учень знімає верхній одяг у роздягальні ліцею.

1.4. Знаходження в класах освітнього закладу у верхньому одязі не допускається.

1.5. Учням старших класів не рекомендується вживати надмірну косметику і носити велику кількість прикрас. Учень приходить до ліцею для щоденної роботи. Він повинен виглядати красиво і скромно.

1.6. На урочисті заходи, вечори відпочинку і дискотеки учні приходять у святковому одязі.

1.7. У разі пропуску занять учень зобов'язаний представляти класному керівнику медичну довідку про причини пропуску і про те, що тепер за станом здоров'я він може відвідувати ліцей.

1.8. Протягом навчального дня учні мають право піти з ліцею по медичній довідці, за дозволом адміністрації освітнього закладу або класного керівника.

1.9. Учень повинен ставитися з повагою до старших і молодших за віком, поступатися їм дорогу, вітатися.

2. Поведінка учня на уроках

2.1. Увійшовши до приміщення класу, учень готує робоче місце до початку уроку: дістає підручник, зошит, письмове приладдя. Це необхідно, щоб заощадити робочий час уроку.

2.2. Під час уроку учень повинен уважно слухати пояснення вчителя і відповіді своїх товаришів. Це дозволяє закріпити отримані на уроці знання і полегшує виконання домашнього завдання.

2.3. Після пояснення нового матеріалу вчителем учень може задати питання, якщо він чогось не зрозумів під час пояснення.

2.4. Під час практичних і лабораторних робіт кожен учень повністю дотримується техніки безпеки при виконанні цього виду робіт.

2.5. Під час проведення контрольних і самостійних робіт кожен учень зобов'язаний виконувати їх самостійно. Допомога іншими учнями не допускається. Дозволяється користуватися лише тими матеріалами, які вказав учитель. У разі порушення цих правил учитель має право відібрати в учня роботу і оцінити тільки ту частину роботи, яка виконана учням самостійно.

2.6. Під час обговорення різних питань учні мають право відстоювати свої погляди і переконання. В цьому випадку він повинен аргументувати свою точку зору, наводити факти, робити узагальнення та висновки.

2.7. Бажання учня поставити питання вчителеві, попросити вчителя про щось визначається підняттям руки. Такий порядок необхідний, щоб не створювати шуму, відволікаючи учнів від роботи.

3. Поведінка учнів на перервах

3.1. Час перерви між уроками дано учню для відпочинку і харчування, спілкування з друзями, можливості перейти до іншого кабінету відповідно до розкладу уроків. Головною вимогою в цей вільний час є вимога до кожного учня, щоб його проведення часу не заважало відпочивати іншим учням.

3.2. Під час змін забороняється бігати по коридорах і сходах, штовхати інших учнів, кидати один в одного різні предмети. Ця заборона пов'язана з турботою про здоров'я кожного учня. Учень повинен пам'ятати, що більшість шкільних травм трапляється на перервах.

3.3. Забороняється кричати, дуже голосно розмовляти, шуміти. Учень зобов'язаний розуміти, що за короткий час перерви він повинен встигнути відпочити, щоб нормально працювати на наступному уроці.

4. Правила поведінки учнів у громадських місцях

4.1. Під час відвідування театрів, музеїв, художніх виставок, екскурсій учень поводиться з гідністю, скромно і інтелігентно. Пам'ятає, що він представляє перед оточуючими його людьми самого себе, свою сім'ю, ліцей, свого педагога, який разом з ним присутній на заході.

4.2. У громадському транспорті учень тихо розмовляє зі своїми товаришами, щоб не заважати іншим пасажирам. Поступається місцем людям старшого віку, інвалідам, дошкільнятам. Хлопчики та юнаки поступаються місцем жінкам.

4.3. Забороняється розмовляти під час театральних вистав та пояснень екскурсовода, заважати оточуючим людям. Після закінчення екскурсії можна задати питання екскурсоводу.

4.4. Вказівки педагогів, які ведуть учнів на екскурсію, в музей, театр і т.п., обов'язкові для виконання учнями і обговоренню не підлягають. Після повернення в освітній заклад можна з'ясувати, чим було викликано те чи інше зауваження. 

4.5. Учень має право самостійно повертатися додому після заходу тільки з дозволу педагога.


Автор : joomla блоги