28 жовтня 1974 року відбулося урочисте відкриття міжшкільного навчально-виробничого комбінату Жовтневого району. Відкриття такого Центру праці для учнів стало можливим, завдяки зусиллям багатьох людей, виробничих підприємств, насамперед, таких як Запорізький електровозоремонтний завод, інструментальний завод ім. Войкова, Завод «Іскра», Запорізьке Виробниче Швейне Об'єднання, завод «Комунар». Учні шкіл Жовтневого району отримали унікальну можливість вибрати одну з вподобаних спеціальностей для навчання. Того року їх було 10 (водій, радіомонтажник, швачка, слюсар-складальник електроапаратури, токар, автослюсар, кресляр, дошкільне виховання, секретар). У той час це стало для багатьох початком трудової біографії, путівкою в життя. Знання, навички, досвід, отримані тут, учні розвивали і вдосконалювали далі.

У 1997 році у зв'язку з реорганізацією міжшкільний навчально-виробничий комбінат Жовтневого району міста Запоріжжя був перейменований в Учбовий центр трудовой і професійної підготовки учнів Жовтневого района. Робота з професійної підготовки учнів тривала, але вже в нових економічних умовах.

Запорізький технічний ліцей Запорізької міської ради Запорізької області був створений на базі Міжшкільного навчально-виробничого комбінату Жовтневого району м. Запоріжжя і в 2003 році здійснив перший набір учнів до 10 класу фізико - математичного профілю (рішення Запорізької міської ради від 16.07.2003 р. № 44).

З 20 квітня 2005 року ми - Запорізький технічний ліцей, що складається з 5 класів, де учні проходять навчання від семикласника до випускника 11 класу. Усі учні гідні високого звання Ліцеїсти.

Ліцей працює за двома освітніми напрямками: надання загальної середньої освіти на профільному рівні та здійснення професійного та допрофесійного навчання учнів загальноосвітніх закладів Жовтневого району та міста. В ліцеї 5 класів з 7 по 11, в яких навчається 135 учнів, 110 учнів шкіл району отримують допрофесійне і професійне навчання.

Керує Запорізьким технічним ліцеєм з дня його заснування директор Баглер Ігор Олегович, вчитель фізики, спеціаліст вищої категорії, педагогічне звання «Старший вчитель».

Діяльність ліцею зосереджена на розвиток якості освіти, забезпечення ефективності функціонування та розвитку профільної освіти, загальної середньої освіти, підтримки обдарованості учнів, створення інтелектуального, творчого, культурного потенціалу України.

З 2007 року визначився ще один профіль навчання: інформаційно-технологічний.

В ліцеї створені умови не тільки для отримання ґрунтовних знань з фізики, математики, інформатики, хімії, біології, історії та інших предметів, а й для занять пошуковою, науково-дослідницькою роботою, технічною творчістю. Для якісного забезпечення такої діяльності педагогічний колектив працює над проблемною темою «Розвиток дослідницьких здібностей старшокласників у системі «Школа – позашкільний заклад (Мала академія наук)», тісно співпрацює з Національним центром «Мала академія наук України», Науково-дослідним інститутом НАН України «Кримська астрофізична обсерваторія», центром «Обдарованість» Класичного приватного університету м. Запоріжжя, Запорізьким національним технічним університетом, організовує та проводить літні фізико-математичні, астрономічні школи, експедиції у Кримську астрофізичну обсерваторію.

На базі ліцею четвертий рік поспіль функціонує філія Малої академії наук в рамках якої працюють гуртки фізико-математичного, інформаційно-технологічного, винахідницького напрямів.

З 2009 року на базі Запорізького технічного ліцею за ініціативи директора центру «Обдарованість» і вчителя фізики ліцею, кандидата фізико-математичних наук Білоус Світлани Юріївни започатковані щорічні Всеукраїнські інтерактивні конкурси «МАН –Юніор» в номінаціях «Технік», «Історик», «Астроном» і «Еколог»», які направлені на удосконалення системи Малої академії наук України і сприяння формуванню юних дослідників, а також вихованню патріотизму в учнів. У 2009 році учень 11 класу Беліх О. став переможцем Міжнародного конкурсу «Водний світ» в Швеції.

В ліцеї напрацьований досвід роботи щодо здійснення комплексного підходу до здібних учнів, що дає змогу розвивати творчий потенціал, удосконалювати навички науково-дослідницької діяльності учнів. Робота з обдарованими є пріоритетною, про що свідчать досить високі результати. Тільки за останні 4 років – 40 % учнів ліцею стають щорічно призерами II етапу Всеукраїнських олімпіад з базових предметів, 15 % - обласних олімпіад та конкурсів МАН, 15% - олімпіад, конкурсів, виставок Всеукраїнського рівня. 10 учнів ліцею удостоєні права отримання Стипендії Президента України.

З 2012 н.р. ліцей учасник національного проекту «Відкритий світ».

У 2012 році учениця 11 класу Свєтлова Олена (керівник - вчитель математики, кандидат фізико-математичних наук Добровольська І.В.) стала не тільки переможцем національного відбору учасників Міжнародної конференції юних дослідників (International Conference of Young Scientist) «ICYS-2012», проведеного Інститутом обдарованої дитини Академії педагогічних наук України спільно з НЦ «Мала академія наук України», а й отримала бронзову медаль за свій науково-дослідницький проект на міжнародному рівні в секції інформатики у м. Неймеген (Нідерланди).

У 2013 році два учні ліцею Літкін Ілля та Нежура Владислав (керівник - вчитель фізики, кандидат фізико-математичних наук Білоус С.Ю.) стали переможцями відбіркового етапу конкурсу учнівських дослідницьких робіт «ICYS-Україна» та включені до складу команди для участі в ХХ Міжнародній конференції юних вчених «ICYS-2013» в Індонезії.
На державного етапу Міжнародного конкурсу «Intel-Techno-Ukraine» два учні стали призерами (2 місце - Козлов Олександр та 3 місце - Криворучко Ніколай).
За результатами діяльності ліцей був відзначений Всеукраїнським дипломом «Флагмани освіти 2013».

Досягнення 2014 р.
У 2013-14 н.р. весь педагогічний, учнівський і батьківський колективи взяли активну участь у проекті «Відкритий світ».
У 2014 році команда учнів ліцею отримала І місце на Всеукраїнській олімпіаді з робототехніки «Роботіка-2015» , ІІІ місце на Всеукраїнському турнірі «Юних математиків», І місця (особисті абсолютні) на турнірі «Юних математиків» та на Всеукраїнському конкурсі з рішення логічних та математичних задач здобув учень ліцею Штефан Дмитро. 2 учні стали переможцями Міжнародного конкурсу «Інтел-Техно Україна», отримали премію фонду підтримки талановитої молоді Л.Д.Кучми, 1 учень отримав диплом 1 ступеня на Всеукраїнській виставці науково-технічної творчості «Майбутнє України». 7 ліцеїстів стали переможцями та призерами Всеукраїнських олімпіад та конкурсів МАН. 3 учня отримали стипендію Президента України,1- обласну премію, 3 - премію міського голови.
5 вчителям вручені грамоти Департаменту освіти та науки, молоді і спорту Запорізької міської ради. Вчитель математики Добровольська І.В. прийняла участь в Міжнародному конкурсі з рішення логічних та математичних задач та отримала 2 місце в номінації «викладачі», втретє отримала перемогу в обласному конкурсі «Кращий вчитель математики 2014». Вчитель фізики Білоус С.Ю. в червні 2014 року ділилася своїм досвідом роботи з обдарованими учнями на Міжнародній конференції з питань розвитку творчості учнів, на якій виступали також 2 учні ліцею Вчитель інформатики Ткаченко Т.В. прийняла участь в Міжнародному конкурсі «Вчитель-новатор», в Міжнародному конкурсі «Веб-дизайн та комп’ютерна графіка» на яких отримала дипломи 2 ступеня. Вчитель української мови та літератури Гриценко О.В. приймала участь в Міжнародній конференції філологів в м.Брест та Всеукраїньских конференціях в м. Києві, Рівно з дослідженнями присвяченими питанням мовного етикету. Директор ліцею Баглер І.О. в 2014 році отримав диплом за впровадження в закладі програми Intel.

У 2015 році
Команда учнів ліцею здобула І командне місце на Всеукраїнському учнівському турнір юних математиків ім. професора М.Й. Ядренка. 1 абсолютне місце посів Данилюк Микита. 2 учні ліцею стали переможцями Міжнародного конкурсу «Інтел-техно». 2 учні отримали дипломи 1 та 2 ступеня на Всеукраїнської науково-технічної творчості «Майбутнє України». 5- призери Міжнародної інтернет-олімпіади «Мережі Інтернет». 2 учня – переможці IV (заключному) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад. 4 учня – переможці заключного етапу Всеукраїнського конкурсу МАН. 3 учня отримали стипендію Президента України. 10 ліцеїстів – ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських, олімпіад.

У 2016 н.р. команда учнів ліцею здобула 1 місце на ХІХ Всеукраїнському турнірі юних математиків, учень 10 класу Штефан Дмитро посів абсолютне 1 місце. Два учні ліцею стали переможцями відбіркового етапу конкурсу учнівських дослідницьких робіт «ICYS-Україна» та включені до складу команди для участі в ХХІ Міжнародній конференції юних вчених «ICYS-2016». 3 ліцеїста - переможці Всеукраїнського конкурсу INTEL –Техно Україна, національного етапу міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів «INTEL ISEF». 2 учнів стали переможцями Всеукраїнського конкурсу МАН. 2 учні отримали дипломи на Всеукраїнській виставці науково-технічної творчості «Майбутнє України». 8 ліцеїстів стали переможцями та призерами ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад та конкурсів МАН. 7 ліцеїстів – призери обласного конкурсу з інформаційних технологій науково-технічної творчості учнівської молоді.
У 2016 навчальному році педагоги закладу долучалися до участі в інноваційних і дослідно-експериментальних проектах різних рівнів:

  • Організація та методичне супроводження дослідницької діяльності учнів МАН (Білоус С.Ю., Лозовенко О.А.) Конференція ЗН;
  • Майстер-клас обласної педагогічної виставки «Освіта Запорізького краю» (Ткаченко Т.В.);
  • Міжнародна конференція молодих вчених «ICYS-2016», яка проходила з 16 по 22 квітня у Румунії у м. Клуж – Напока. (Білоус С.Ю.);
  • Міжнародна on-line олімпіада NetRiders Мережевої академії Cisco в Европе 2016 IT Essentials Skills Сompetition (Ткаченко Т.В.);
  • Міжнародний вебінар «Всеохоплюючий інтернет - що це?» (Ткаченко Т.В.);
  • Зустріч ліцеїстів з викладачами на кафедрі ЗНТУ Інформаційні технології електронних засобів (Ткаченко Т.В.);
  • Обласний семінар-практикум «Сучасні рішення для освіти. Оснащення предметних кабінетів цифровим обладнанням» (Баглер І.О., Білоус С.Ю., Мартинюк Р.В.);
  • Регіональної конференція за участю вчених Дніпропетровського національного університету «Гравітація і Всесвіт», на базі КПУ.

Досягнення 2017 р.
Срібну медаль на Міжнародній конференції молодих вчених «ICYS» (Німеччина) отримав учень Музиченко Микола. 7 переможців ІІІ (заключного) етапу Всеукраїнського конкурсу МАН. 3 переможця на Всеукраїнському етапі Міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів «Інтел-Техно-Україна- 2017». 3 призера Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України». 2 учні здобули перемоги на Міжнародній олімпіаді з математики МФТІ , Штефан Дмитро став переможцем Всеукраїнського етапу Міжнародної олімпіади з рішення логічних математичних задач та Всеукраїнського етапу Міжнародної олімпіади з лінгвістики, 3 учні – переможці на ІV (заключного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, 2 учня – переможці на Всеукраїнській інтернет-олімпіаді (м. Одеса). 3 учні -Стипендіати Премії Президента України 2 учні отримали обласну премію, 2 – премію міського голови.

Досягнення 2018 р.
Золоту медаль на Міжнародній конференції молодих вчених «ICYS» (Китай) отримав учень Іванов Олександр. 1 командне місце в номінації «Дослідження» на Всеукраїнському чемпіонаті FLL «Робототехніка» (м. Київ). 1 переможець Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України», на III (обласному) етапі Всеукраїнських олімпіад посіли призові місця -3 учнів-на II (обласному ) етапі конкурсу –захисту науково-дослідницьких робіт МАН перемоги здобули 4 учні.

Досягнення 2019 р.
Срібну медаль отримала учениця Кононенко Анастасія на Міжнародному конкурсі-фестивалі наукових та інженерних проектів International Conference of Young Scientists в Тунісі 3 учні стали переможцями Всеукраїнський конкурсу-виставка молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України», 2 учні – отримали гранти як абсолютні переможці Всеукраїнського конкурсу інноваційних молодіжних розробок та стартапів «Сікорський Челлендж». На Всеукраїнському етапі Міжнародного конкурсу- конференції юних науковців ICYS-2019 2 учні посіли ІІ місця. 1 учень отримав ІІ місце на Всеукраїнському біологічному форумі учнівської та студентської молоді «Дотик природи». Команда ліцеїстів посіла ІІ місце в номінації «Дизайн робота» та ІІІ місце в номінації «Найвищий бал гри роботів» відбіркового Всеукраїнського фестивалю FLL «ROBOfirst – більше, ніж роботи». 7 учнів стали переможцями ІІІ етапу Всеукраїнських олімпіад з фізики, 7 - II етапу конкурсу-захисту МАН. 1 учень отримав обласну премію. 2 учні та 2 вчителя отримали Премію міського голови.

Досягнення 2020 р.

  • 9 переможців II (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких проєктів Малої академії наук України;
  • 3 переможця III(обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад;
  • 4 переможця міського конкурсу з удосконалення фізичного приладу ;
  • 14 переможців Всеукраїнської інтернет-олімпіади з математики на дистанційній платформі «На урок».

Досягнення 2021 р.

  • Один здобувач освіти ліцею отримав золоту медаль у XХVІІІ Міжнародній конференції юних дослідників ICYS-2021
  • Всеукраїнський конкурс-виставка молодіжних інноваційних проектів «МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ - 2021»  – 2 призери
  • ІІ (обласний) етап конкурсу-захисту МАН - 2021 - 2 призери
  • Всеукраїнський конкурс «МАН-Юніор. Ерудит» - 7 переможців
  • XII Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченко - 1 призер
  • XXI Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика - 2 призери
  • Всеукраїнський біологічний форум учнівської та студентської молоді «Дотик природи 2021» - 3 призери
  • Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WorldSkills Ukraine» - 2 переможця, 4 призери
  • Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної грамотності «БОБЕР» - 38 призерів
  • Відкритий турніру «Сила фізики – 2021» – 5 призерів

Автор : joomla блоги