28 жовтня 1974 року відбулося урочисте відкриття міжшкільного навчально-виробничого комбінату Жовтневого району. Відкриття такого Центру праці для учнів стало можливим, завдяки зусиллям багатьох людей, виробничих підприємств, насамперед, таких як Запорізький електровозоремонтний завод, інструментальний завод ім. Войкова, Завод «Іскра», Запорізьке Виробниче Швейне Об'єднання, завод «Комунар». Учні шкіл Жовтневого району отримали унікальну можливість вибрати одну з вподобаних спеціальностей для навчання. Того року їх було 10 (водій, радіомонтажник, швачка, слюсар-складальник електроапаратури, токар, автослюсар, кресляр, дошкільне виховання, секретар). У той час це стало для багатьох початком трудової біографії, путівкою в життя. Знання, навички, досвід, отримані тут, учні розвивали і вдосконалювали далі.

У 1997 році у зв'язку з реорганізацією міжшкільний навчально-виробничий комбінат Жовтневого району міста Запоріжжя був перейменований в Учбовий центр трудовой і професійної підготовки учнів Жовтневого района. Робота з професійної підготовки учнів тривала, але вже в нових економічних умовах.

Запорізький технічний ліцей Запорізької міської ради Запорізької області був створений на базі Міжшкільного навчально-виробничого комбінату Жовтневого району м. Запоріжжя і в 2003 році здійснив перший набір учнів до 10 класу фізико - математичного профілю (рішення Запорізької міської ради від 16.07.2003 р. № 44).З 2007 року визначився ще один профіль навчання: інформаційно-технологічний.

Ліцей працює за двома освітніми напрямками: надання загальної середньої освіти на профільному рівні та здійснення професійного та допрофесійного навчання учнів загальноосвітніх закладів Жовтневого району та міста. Зараз в ліцеї 5 класів з 7 по 11, в яких навчається 135 учнів, 110 учнів шкіл району отримують допрофесійне і професійне навчання.

Керує Запорізьким технічним ліцеєм з дня його заснування директор Баглер Ігор Олегович, вчитель фізики, спеціаліст вищої категорії, педагогічне звання «Старший вчитель».

Діяльність ліцею зосереджена на розвиток якості освіти, забезпечення ефективності функціонування та розвитку профільної освіти, загальної середньої освіти, підтримки обдарованості учнів, створення інтелектуального, творчого, культурного потенціалу України.

В ліцеї створені умови не тільки для отримання ґрунтовних знань з фізики, математики, інформатики, хімії, біології, історії та інших предметів, а й для занять пошуковою, науково-дослідницькою роботою, технічною творчістю. Для якісного забезпечення такої діяльності педагогічний колектив працює над проблемною темою «Розвиток дослідницьких здібностей старшокласників у системі «Школа – позашкільний заклад (Мала академія наук)», тісно співпрацює з Національним центром «Мала академія наук України», Науково-дослідним інститутом НАН України «Кримська астрофізична обсерваторія», центром «Обдарованість» Класичного приватного університету м. Запоріжжя, Запорізьким національним технічним університетом, організовує та проводить літні фізико-математичні, астрономічні школи, експедиції у Кримську астрофізичну обсерваторію.

На базі ліцею четвертий рік поспіль функціонує філія Малої академії наук в рамках якої працюють гуртки фізико-математичного, інформаційно-технологічного, винахідницького напрямів.

З 2009 року на базі Запорізького технічного ліцею за ініціативи директора центру «Обдарованість» і вчителя фізики ліцею, кандидата фізико-математичних наук Білоус Світлани Юріївни започатковані щорічні Всеукраїнські інтерактивні конкурси «МАН –Юніор» в номінаціях «Технік», «Історик», «Астроном» і «Еколог»», які направлені на удосконалення системи Малої академії наук України і сприяння формуванню юних дослідників, а також вихованню патріотизму в учнів.

З 2012 н.р. ліцей учасник національного проекту «Відкритий світ».

В ліцеї напрацьований досвід роботи щодо здійснення комплексного підходу до здібних учнів, що дає змогу розвивати творчий потенціал, удосконалювати навички науково-дослідницької діяльності учнів. Робота з обдарованими є пріоритетною, про що свідчать досить високі результати. Тільки за останні 4 років – 40 % учнів ліцею стають щорічно призерами II етапу Всеукраїнських олімпіад з базових предметів, 15 % - обласних олімпіад та конкурсів МАН, 15% - олімпіад, конкурсів, виставок Всеукраїнського рівня. 10 учнів ліцею удостоєні права отримання Стипендії Президента України.

У 2009 році учень 11 класу Беліх О. став переможцем Міжнародного конкурсу «Водний світ» в Швеції.

У 2012 році учениця 11 класу Свєтлова Олена (керівник - вчитель математики, кандидат фізико-математичних наук Добровольська І.В.) стала не тільки переможцем національного відбору учасників Міжнародної конференції юних дослідників (International Conference of Young Scientist) «ICYS-2012», проведеного Інститутом обдарованої дитини Академії педагогічних наук України спільно з НЦ «Мала академія наук України», а й отримала бронзову медаль за свій науково-дослідницький проект на міжнародному рівні в секції інформатики у м. Неймеген (Нідерланди).

У 2013 році два учні ліцею Літкін Ілля та Нежура Владислав (керівник - вчитель фізики, кандидат фізико-математичних наук Білоус С.Ю.) стали переможцями відбіркового етапу конкурсу учнівських дослідницьких робіт «ICYS-Україна» та включені до складу команди для участі в ХХ Міжнародній конференції юних вчених «ICYS-2013» в Індонезії.

На державного етапу Міжнародного конкурсу «Intel-Techno-Ukraine» два учні стали призерами (2 місце - Козлов Олександр та 3 місце - Криворучко Ніколай).

Протягом трьох років 11 учнів ліцею були переможцями Всеукраїнських виставок інновацій ти науко-технічної творчості «Майбутнє України», «Природа і людина». Винаходи учнів були рекомендовані для оформлення патенту.

Плідні результати навчання учні ліцею підтверджують не тільки на олімпіадах і конкурсах, але і на зовнішньому незалежному оцінюванні. У 2011 році три випускника ліцею на ЗНО отримали 200 балів з фізики та математики. За всеукраїнським рейтингом шкіл, які успішно пройшли зовнішнє незалежне оцінювання, проведений журналом «Фокус»і, ліцей увійшов до складу 50 кращих навчальних закладів України.

Такі успіхи ліцеїстів — результат щоденної кропіткої праці самих учнів та самовідданої роботи творчого колективу 25 викладачів, серед яких 45 % становлять вчителі вищої категорії з педагогічними званнями «Вчитель-методист» та «Старший вчитель», 3 кандидати фізико-математичних наук, 3 аспіранта вищих навчальних закладів. Всі вчителі ліцею освоїли новітні інформаційні технології та успішно впроваджують їх в своїй педагогічній діяльності. Серед вчителів ліцею є автори навчальних програм, які мають гриф МОН України, науково-популярних книжок, збірників задач, посібників, рецензенти підручників, переможці обласного інтерактивного конкурсу «Кращий вчитель математики».

Учитель ліцею Білоус С.Ю. є головним редактором єдиного в Україні науково-популярного журналу МАН України «Школа юного вченого», який спрямований на популяризацію науки серед учнівської молоді. На сторінках журналу відображаються досягнення учнів - членів МАН всієї України і серед них педагогів та учнів Запорізького технічного ліцею.

Незважаючи на те, що нам тільки 10 років, нам є чим и ким пишатися, є над чим працювати. Але ми не зупиняємося на досягнутому, ми прагнемо до подальшого розвитку.

З 20 квітня 2005 року ми - Запорізький технічний ліцей, що складається з 5 класів, де учні проходять навчання від семикласника до випускника 11 класу. Усі учні гідні високого звання Ліцеїсти.


Автор : joomla блоги